Telefonický prieskum nemeckej televízie odhalil vysoký kredit ruského prezidenta Putina

Berlín 3. decembra 2016 (HSP/Foto: You Tube)

Nemecký spravodajský televízny kanál „n-tv“, ktorý je obdobou americkej CNN v nemeckojazyčných krajinách (Nemecko, Rakúsko, Švajčiarsko), uskutočnil telefonicky prieskum, v ktorom mali diváci odpovedať na jedinú otázku – dôverujete ruskému prezidentovi Vladimírovi Putinovi?

Na snímke výsledky telefonického prieskumuNa snímke výsledky telefonického prieskumu

V priebehu jednej hodiny od spustenia prieskumu však vedenie televízie rýchlo a bez vysvetlenia ukončilo priebežné zverejňovanie jeho výsledkov. Dôvodom bol fakt, že počet divákov, ktorí na položenú otázku reagovali kladne, sa začal nebezpečne blížiť k cifre 80%.

Televízny spravodajský kanál „n-tv“ je súčasťou mediálnej skupiny RTL Group. Okrem pravidelných správ vysiela 24 hodín denne veľké množstvo dokumentov a faktografických programov. V minulosti vlastnila polovičný podiel v „n-tv“ americká spoločnosť CNN. Centrála „n-tv“ sa v roku 2004 presťahovala z Berlína do Kolína nad Rýnom, kde je tradične etablovaná jej materská spoločnosť RTL.

Gabriel Gačko

Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Please enable JavaScript to view the comments powered by Disqus.