Moskva 6. augusta 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Pavel Golovkin)
 
Telá ruských novinárov, ktorí boli minulý týždeň zavraždení v Stredoafrickej republike (SAR), previezli v nedeľu do Moskvy, kde ich podrobujú expertízam. Podľa agentúry Interfax o tom informovala hovorkyňa Vyšetrovacieho výboru Ruskej federácie (Sledkom) Svetlana Petrenková. Dodala, že cieľom expertíz na súdnom lekárstve je určiť príčinu smrti.

Kvety sú položené pred portrétmi zosnulých novinárov Alexanderom Rastorgujevom, Kirillom Radčenkom a Orchanom Džemaľom 1. augusta 2018 v Moskve

Petrenková informovala, že príbuzní zavraždených sú v tomto prípade poškodenou stranou a boli vypočutí v rámci vyšetrovania. Na výsluch boli predvolaní aj kolegovia, známi a ďalšie osoby, ktoré by mohli mať informácie súvisiace s vyšetrovaním, uviedla hovorkyňa.
Obeťami útoku, ku ktorému došlo v SAR začiatkom týždňa, sa stali novinár Orchan Džemaľ, režisér a dokumentarista Alexandr Rastorgujev a kameraman Kirill Radčenko.
Podľa rozhlasovej stanice Echo Moskvy chceli ruskí novinári navštíviť v SAR základňu, na ktorej údajne prechádzajú výcvikom žoldnieri z Ruska. Na základňu ich však nevpustili, pretože nemali akreditáciu od ministerstva obrany SAR.
Na tejto základni pôsobí aj súkromná vojenská spoločnosť známa pod názvom Vagnerova skupina, spájaná s oligarchom Jevgenijom Prigožinom, o ktorom sa v ruských médiách píše ako o “Putinovom kuchárovi”. Žoldnieri z Vagnerovej skupiny sa podľa Echa Moskvy zapojili do bojových operácií v Donbase a pôsobia aj v Sýrii.
Okrem Sledkomu, ktorý sa prípadom zaoberá pre podozrenie z vraždy, sa k vyšetrovaniu smrti ruských novinárov pripojili aj experti z OSN.
 
Príspevok Telá ruských novinárov zabitých v SAR previezli do Ruska zobrazený najskôr Hlavné správy.