Tel Aviv 22. mája 2018 (HSP/Sputnik/Foto:amazonaws.com)
 

Veliteľ izraelského vojenského letectva Amikam Norkin uviedol, že sýrski vojaci vystrelili viac než 100 rakiet na jeho podriadených, ktorí v noci z 10. mája bombardovali zariadenie iránskej vojenskej prítomnosti v susednej krajine.

Na snímke izraelské bojové lietadlo F-35,

Všetky lietadlá zapojené do najrozsiahlejšej operácie v dejinách proti iránskym silám sa potom bezpečne vrátili na svoje základne. Cestou zaútočili na protilietadlové systémy, ktoré na nich strieľali, vrátane komplexov Pancir a Buk ruskej výroby, ktoré boli nedávno dovezené do Sýrie.
„V priebehu útoku bolo na naše lietadla vyslaných viac než 100 rakiet zem-vzduch,” povedal Norkin na konferencii v Herzliji pred kolegami z dvoch desiatok krajín.
Vzdušné útoky sa stali reakciou na pokus o raketové ostreľovanie armádnych pozícií na Golanských výšinách zo strany iránskych síl, ktoré sa nachádzajú v Sýrii.
Norkin povedal, že vystrelili 32 raketových striel v smere Izraela, z ktorých štyri boli zachytené, ostatné nedoleteli ani k hranici. Nedávno sa hovorilo o salve asi 20 rakiet.
 

Príspevok Tel Aviv obvinil Sýriu z používania protivzdušnej obrany proti izraelským lietadlám zobrazený najskôr Hlavné správy.