Kalifornia 28. marca 2019 (HSP/Foto: Sheila Downing)
 
Sheila Downingová bola v 17. týždni tehotenstva so svojím druhým dieťaťom, keď jej diagnostikovali nádor na mozgu. 33-ročná Kalifornčanka sa rozhodla, že liečba musí počkať, kým neporodí. Informáciu priniesol portál Daily Mail

Sheila mala podľa lekárov len dve možnosti: buď oddialí radiačnú terapiu kvôli ochrane dieťaťa a bude riskovať svoj život, alebo sa pokúsi zachrániť seba a bude riskovať život svojho dieťaťa.
Sheila sa s podporou manžela Joshua rozhodla pre prvú možnosť.
Lekári sa teda aspoň pokúsili odobrať čo najväčší kus nádoru. Následne sa rozhodli pre čo najskorší pôrod, aby mohli začať liečiť samotnú Sheilu.
Jej syn sa, žiaľ, narodil s tzv. zúženými tepnami, takže musel podstúpiť operáciu srdca. Následne sa Sheila opäť rozhodla svoju vlastnú liečbu ešte oddialiť. Chcela totiž syna dojčiť.
Sama sa tak začala liečiť až na začiatku roka 2019, kedy podstúpila chemoterapiu a rádioterapiu.
 
Prvé príznaky
Sheila začala mávať bolesti hlavy krátko po počatí v decembri 2017, ale dlhšie si to nevšímala a pripisovala to vedľajším účinkom tehotenstva.
Ale na konci februára sa to zhoršilo a Sheila pociťovala čoraz častejšie neznesiteľnú bolesť. Na prelome marca pochopila, že niečo nie je v poriadku potom, čo začala mať problémy aj so zrakom.
Jeden večer začala mať vážne problémy aj s dýchaním a bola dezorientovaná, a preto jej manžel privolal pomoc. Ako sa neskôr zistilo Sheila mala tumor na mozgu.
„Pamätám si na prvé bolesti hlavy niekedy okolo 12. týždňa tehotenstva. Najprv boli mierne, ale neskôr sa začali stupňovať a trvali dlhšie, niekedy aj celý deň.”
“Bol som tak zmätená a vystrašená,” uviedla Sheila.
Priznáva, že to bolo ťažké. „Bola som v 17. týždni a potrebovala som operáciu mozgu. Nevedela som, či bude moje dieťa v poriadku. Bola som taká nervózna, navyše som mala doma ďalšie dieťa, ktoré nebolo ani rok staré.”
Teraz Sheila čaká na výsledky liečby, ale jej deti sú pre ňu prvoradé.
 
Príspevok Tehotnej žene diagnostikovali v 17. týždni nádor na mozgu. Ona sa rozhodla liečbu odložiť, aby mohla porodiť a dojčiť svojho syna zobrazený najskôr Hlavné správy.