Teherán 3. septembra 2019 (HSP/Sputnik/Foto:Sputnik)

Irán odhalil v nedeľu v Teheráne počas slávnostnej ceremónie dron, ktorý má schopnosť zasiahnuť ciele ďaleko od iránskych hraníc. Dron Kian vyrobili v dvoch verziách: v jednej ako model vysokorýchlostného sledovania a v druhej ako prevedenie s presnosťou zásahu na dlhú vzdialenosť

Na snímke dron Kian

Zábery ukazujú, že žiarivo červené lietadlo s prúdovým pohonom vypustili letecké obranné sily iránskej armády, ktoré tiež podľa úradníkov vyvíjali a vyrábali letecké zariadenia v rozpätí jedného roka.

Drony sú navrhnuté tak, aby mohli zasiahnuť ciele ďaleko od iránskych hraníc a koncipovali ich pre obranu a zásahy na nepriateľských územiach.

Predstavenie dronu prichádza v čase, keď vzťahy medzi USA a Iránom sú stále viac napäté. Od okamihu, keď Irán v máji oznámil, že by sa čiastočne vzdal spoločného plánu všeobecného rokovania (JCPOA), jadrovej dohody, ktorú Obamova vláda, Irán a Európska únia podpísali v roku 2015, došlo k zhoršeniu vzťahov. Trumpová administratíva odstúpila od dohody v máji 2018 a znovu uvalila sankcie na Irán.

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.
č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Chcem podporiť nezávislé spravodajstvo

Zdroj