Humenné 6. decembra 2019 (SITA/HSP/Foto:TASR-Michal Svítok)

Technické služby (TS) mesta Humenné môžu na zber odpadu využívať nové vozidlo. Na nákup ramenového nakladača v celkovej hodnote 142-tisíc eur získala humenská samospráva nenávratný príspevok vo výške 76-tisíc eur z európskych fondov a štátneho rozpočtu. Z vlastných zdrojov prispeje sumou 66-tisíc eur

Na snímke nové vozidlo na odvoz odpadu

„Nové vozidlo je veľkým prínosom pre Technické služby, pretože zefektívni vývoz komunálneho odpadu,“ uviedol na margo získania nového ramenového nakladača riaditeľ TS Milan Kuruc a dodal, že vozidlo spĺňa najnovšie európske normy a predpisy.

Ako agentúru SITA informovala Michaela Dochánová z tlačového referátu mesta Humenné, nákup tohto ramenového nakladača je jednou z prvých aktivít projektu Dobudovanie systému triedeného odpadu a odvozu komunálneho odpadu na území mesta Humenné financovaného z fondov Európskej únie. Druhou etapou projektu v budúcom roku bude vybudovanie stojiska pre veľkokapacitné kontajnery v osade Podskalka, a záverečnou časťou bude vybudovanie zberného dvora v areáli Technických služieb v blízkosti separačného dvora. „Zberný dvor bude predstavovať spevnenú manipulačnú plochu, kde sa budú nachádzať veľkokapacitné kontajnery pre papier, sklo, plast a neskôr aj drobný stavebný odpad, elektroodpad, kov a podobne,“ spresnila Dochánová s tým, že s jeho výstavbou by sa malo začať v jarných mesiacoch budúceho roka. „Jednou z podmienok projektu bolo aj zapojenie príslušníkov marginalizovaných rómskych komunít do separácie odpadu a komunálneho odpadu ako takého,“ dodal vedúci Odboru koncepcie a rozvoja mesta Miroslav Turčan.

Celková suma nenávratného príspevku za všetky tri etapy projektu je vyše 174-tisíc eur. Projekt trvá od októbra tohto roka do júla 2020.

Sme pod neustálym tlakom
Mnohým kruhom nevyhovuje existencia Hlavných správ
Podporte jediné väčšie nezávislé médium na Slovensku

č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

PODPORUJEM nezávislé spravodajstvo

Zdroj