Technická univerzita vo Zvolene sa stala 47. významným lesníckym miestom

Zvolen 26. septembra 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR-Jozef Poliak)

Technická univerzita (TU) vo Zvolene sa stala v poradí už 47. významným lesníckym miestom. Titul jej dnes udelil Štátny podnik Lesy Slovenskej republiky.
„Pri príležitosti osláv 255. výročia vysokoškolského technického štúdia na Slovensku, 210. výročia vysokoškolského lesníckeho štúdia na Slovensku a 65. výročia založenia Vysokej školy lesníckej a drevárskej, dnešnej Technickej univerzity vo Zvolene, by sme radi vzdali hold tejto lesníckej alma mater a ozdobili ju označením významné lesnícke miesto, ktoré jej právom prináleží,“ uviedol pri tejto príležitosti generálny riaditeľ štátneho podniku Lesy SR Marian Staník.
Snímka z odhalenia tabule s čestným názvom

Tabuľu s označením významné lesnícke miesto Staník slávnostne odhalil spoločne s rektorom TU Rudolfom Kropilom, počas dnešného slávnostného programu pred budovou univerzity.
Štátny podnik Lesy SR a jeho Lesnícke a drevárske múzeum tento titul udeľujú od roku 2007 a budujú tak sieť výnimočných lokalít lesníckej histórie, ktoré sa mimoriadnym spôsobom zapísali do dejín a tvoria súčasť kultúrneho dedičstva Slovenska.

Hlavné Správy

Please enable JavaScript to view the comments powered by Disqus.