Moskva 15. septembra (SITA/AP/HSP/Foto:TASR/AP-Alexander Zemlianichenko)
 
Členky Pussy Riot sú presvedčené o tom, že Verzilova otrávili. “Nie je za tým nič iné ako politika,” hovorí Maria Alechina.

Na snímke Piotr Verzilov

Člena ruského aktivistického zoskupenia Pussy Riot Piotra Verzilova, ktorého v utorok hospitalizovali po tom, ako upadol do bezvedomia, v sobotu previezli na ďalšiu liečbu do Nemecka. Informuje o tom ruská opozičná spravodajská webstránka Meduza, podľa ktorej liečbu v Nemecku navrhol Verzilovovmu otcovi istý lekár z Berlína, ktorý je jeho blízkym priateľom. Správu potvrdila Verzilovova priateľka Veronika Nikulšina, ktorá je tiež členkou Pussy Riot, ako aj ďalšia členka tohto zoskupenia Maria Alechina. Tá pre agentúru Associated Press (AP) predtým uviedla, že Verzilov sa v piatok prebudil k vedomiu, no stále zostáva na jednotke intenzívnej starostlivosti v moskovskej nemocnici.
Alechina aj Nikulšina sú presvedčené o tom, že Verzilova otrávili. “Nie je za tým nič iné ako politika,” povedala v sobotu Alechina pre AP. Meduza už vo štvrtok napísala, že podľa informácií, ktoré moskovskí lekári poskytli Verzilovovým rodinným príslušníkom, bol tento aktivista predávkovaný liekmi, či už dobrovoľne, alebo nie. Bližšie podrobnosti ruskí lekári zatiaľ neposkytli.
Verzilova a ďalšie tri členky Pussy Riot zatkli ruskí policajti naposledy v júli za narušenie finálového zápasu majstrovstiev sveta vo futbale. Štvorica v policajných uniformách vbehla 15. júla na ihrisko moskovského štadióna Lužniki počas zápasu medzi Francúzskom a Chorvátskom. Rozhodli sa tak protestovať proti porušovaniu ľudských práv v Rusku. Aktivisti za to dostali 15-dňový trest odňatia slobody.
 
Príspevok Ťažko chorého člena Pussy Riot prevážajú do Nemecka zobrazený najskôr Hlavné správy.