Boston 3. júla 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP/Michael Dwyer)

Najmenej desať ľudí utrpelo dnes zranenia po tom, ako do nich neďaleko Loganovho medzinárodného letiska v americkom meste Boston v štáte Massachusetts vrazil taxík.

Na snímke polícia na mieste činu

Podľa polície však nič nenasvedčuje tomu, že by išlo o úmyselný čin. Taxikára napriek tomu podrobila výsluchu a jeho vozidlo zhabala v súvislosti s ďalším vyšetrovaním, informoval denník Boston Globe.

K incidentu došlo neďaleko stanovišťa taxíkov pri letisku. Podľa úradov previezli do nemocnice so zraneniami najmenej desať ľudí, ktorí podľa doterajších správ utrpeli zranenia rôzneho rozsahu.

Išlo zrejme o nehodu, pričom je možné, že vodič namiesto brzdového pedála omylom šliapol na plynový, uviedli miestne médiá s odvolaním sa na bližšie nešpecifikované zdroje.

Na mieste zasahovali príslušníci bostonskej polície, záchranári aj hasiči. Bostonská televízia WBZ-TV s odvolaním sa na policajné zdroje uviedla, že vodičom taxíka bol 57-ročný muž z massachusettského mesta Cambridge. Taxikár, ktorého identita zatiaľ nie je známa, s políciou spolupracuje.