Bratislava 5. augusta 2019 (SITA/HSP/Foto:Pixabay)

Tatra banka dosiahla v prvom polroku čistý zisk takmer 57 mil. eur. V medziročnom porovnaní ho nepatrne zvýšila, keďže ku koncu júna minulého roka bola v pluse 55,07 mil. eur

Ilustračné foto

Čisté úrokové výnosy podľa zverejnených informácií stúpli o 4,4 % na 140,02 mil. eur. Naopak, čisté výnosy z poplatkov a provízií poklesli o 5,1 % na 52,5 mil. eur. V minulom roku zisk banky pre vyššiu tvorbu opravných položiek a vyššiu daň z príjmu poklesol o 3,2 % na 109,64 mil. eur.

Hlavným cieľom Tatra banky v tomto roku bude potvrdiť dôveru akcionárov. S očakávaním mierneho spomalenia slovenskej ekonomiky a rastu úverov vznikne podľa vyjadrení banky ešte silnejší tlak na kvalitu bankových služieb. Banky sa už v raste nebudú môcť spoľahnúť iba na rýchlo sa zväčšujúci trh. To však podľa Tatra banky neznamená, že ziskovosť bánk by mala utrpieť.

Priestor pre pokles úrokových sadzieb je podľa banky veľmi obmedzený, preto by sa aj slabší rast úverov mal preniesť do rastu výnosov. Veľkou brzdou bankovníctva zostanú aj v roku 2019 záporné sadzby Európskej centrálnej banky a banková daň. “V porovnaní so susednou Českou republikou sú pasíva slovenských bánk výrazne drahšie. Práve preto vklady, v súčasných podmienkach, nie sú pre banky veľmi zaujímavé,” konštatuje Tatra banka vo výročnej správe.

Tatra banka bola do Obchodného registra SR zapísaná 1. novembra 1990. V súčasnosti patrí do rakúskej skupiny Raiffeisen. Prostredníctvom svojej siete zhruba 150 obchodných miest pôsobí vo všetkých regiónoch Slovenska a zamestnáva približne 3 400 pracovníkov.

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.
č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Chcem podporiť nezávislé spravodajstvo

Zdroj