TASS: Nová rakúska vláda chce zrušiť protiruské sankcie

TASS: Nová rakúska vláda chce zrušiť protiruské sankcie

Viedeň 17. decembra 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR/Ronald Zak)

Nová rakúska vláda podnikne aktívne kroky v Európe s cieľom zrušiť sankcie uvalené na Rusko v súvislosti s konfliktom na Ukrajine a tiež pomôže zmierniť napätie medzi Západom a Ruskom. Informovala o tom v nedeľu agentúra TASS s odvolaním sa na program budúceho rakúskeho kabinetu na roky 2017-2022. Dokument má vraj k dispozícii
Na snímke minister zahraničných vecí a líder ľudovcov (ÖVP) Sebastian Kurz

“Rakúska neutralita je základným faktorom, ktorý by sa mal brať do úvahy pri všetkých medzinárodných dohodách. Účasť na svetovej politike je zahrnutá v národných záujmoch neutrálneho štátu. Rakúsko ako historický odkaz by malo byť aktívnym miestom pre dialóg medzi Západom a Východom a bude formovať politiku zmierňovania napätia medzi Západom a Ruskom,” citoval TASS z dokumentu.
“Naším cieľom je pozitívna spolupráca na našom kontinente. Rakúsko sa bude aktívne snažiť o zmiernenie napätia, ku ktorému došlo najmä v súvislosti s konfliktom na Ukrajine a po súvisiacich sankciách v európskom duchu, a bude vyvíjať úsilie na riešenie konfliktu na Ukrajine a v okolí,” dodal TASS s odvolaním sa na program budúceho rakúskeho kabinetu.
Predseda Rakúskej ľudovej strany (ÖVP) Sebastian Kurz, ktorý bol poverený rokovaniami o vytvorení novej vlády alpskej republiky, potvrdil v piatok dosiahnutie konsenzu so Slobodnou stranou Rakúska (FPÖ) o spoločnom vládnutí v nasledujúcich piatich rokoch. Na základe dohody sa Kurz stane novým rakúskym spolkovým kancelárom. Nová koaličná vláda zloží slávnostný sľub do rúk prezidenta Alexandra Van der Bellena v pondelok o 11.00 h SEČ.

Hlavné Správy

Please enable JavaScript to view the comments powered by Disqus.

ZDROJ >>

Komentujte :)