Kábul 14. decembra 2019 (TASR/HSP/Foto:SITA/AP-Rahmatullah Nikzad)

Najmenej 23 príslušníkov regulárnej armády zahynulo pri útoku Talibanu v provincii Ghazní na juhovýchode Afganistanu, informovali v sobotu miestne úrady

Na snímke zranený Afgánsky muž

Talibom sa podarilo preniknúť na vojenskú základňu v okrese Karabágh a tam napadli miestnu posádku, približuje agentúra DPA na základe údajov provinciálnej samosprávy.

Jeden vojak útok prežil, keďže predstieral, že je mŕtvy, a tak ho islamistickí militanti nechali na pokoji, spresnil uvedený zdroj.

Taliban okamžite prevzal za incident zodpovednosť a uviedol, že počet zabitých vojakov je 32, čo však oficiálne potvrdené nie je.

Talibovia ovládajú takmer polovicu Afganistanu a pravidelne organizujú útoky na domáce i zahraničné sily, vládnych predstaviteľov, ale aj civilistov.

V piatok v tej istej provincii prišlo o život pri výbuchu nálože nastraženej na cestnej komunikácii desať civilistov. Medzi obeťami boli aj štyri ženy a jedno dieťa. Explózia zasiahla dodávku s civilistami, ktorí smerovali do rovnomennej provinciálnej metropoly, mesta Ghazní.

Sme pod neustálym tlakom
Mnohým kruhom nevyhovuje existencia Hlavných správ
Podporte jediné väčšie nezávislé médium na Slovensku

č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

PODPORUJEM nezávislé spravodajstvo

Zdroj