Kábul 31. marca 2019 (HSP/sputnik.cz/Foto:Doordarshan News Twitter)
 
Ozbrojenci z hnutia Taliban zaútočili na konvoj prvého viceprezidenta Afganistanu Abdula-Rashida Dostuma. V dôsledku útoku bol jeden z jeho osobných strážcov zabitý a ďalší dvaja boli zranení. O udalosti informovala televízna stanica Tolo News s odkazom na blízkeho asistenta viceprezidenta Kanishku Turkistaniho

Na snímke Abdul Rashid Dostum

Podľa televíznej stanice k útoku došlo v sobotu popoludní, keď konvoj Dostuma smeroval z provincie Balch do Džúzdžánu. Uvádza sa, že prvý viceprezident nebol pri útoku zranený.
 
Kontrola nad oblasťou na severovýchode Afganistanu
Ozbrojenci radikálneho hnutia Taliban sa v piatok zmocnili štvrti v severovýchodnej časti Afganistanu. Počas stretov zahynulo celkom 14 ľudí. Informovala o tom televízna stanica Ariana News s odkazom na miestne úrady.
Podľa informácií sa Taliban po dvadsiatich hodinách boja s afganskými bezpečnostnými silami zmocnil oblasti Arghanj-Khwa, ktorá leží v provincii Badachšán na hranici s Tadžikistanom. Obeťami tohto stretu sa stalo najmenej 14 afganských ozbrojencov a príslušníkov miestnych síl odporu. Ďalších desať ľudí bolo zranených.
 
 
Príspevok Taliban zaútočil na konvoj prvého viceprezidenta Afganistanu zobrazený najskôr Hlavné správy.