Kábul 15. augusta 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP Photo)
 
Najmenej 44 policajtov a vojakov prišlo v stredu o život po tom, ako na vojenskú základňu v severoafganskej provincii Baglán zaútočili ozbrojenci radikálneho hnutia Taliban. S odvolaním sa na predstaviteľov provincie o tom informovala agentúra Reuters.

Ilustračné foto

Útok sa odohral v ranných hodinách miestneho času a ide o najnovší náznak, že povstalci hnutia naďalej vyvíjajú tlak na vládne jednotky.
Afganské ministerstvo obrany útok bezprostredne nekomentovalo, miestni činitelia však spresnili, že zahynulo deväť policajtov a 35 vojakov.
Koncom minulého týždňa podnikli povstalci z Talibanu rozsiahly útok na mesto Ghazní. Pri následných bojoch o Ghazní, správne centrum rovnomennej provincie, prišlo od minulého piatka o život i najmenej 100 príslušníkov afganských bezpečnostných síl a približne 200 bojovníkov Talibanu.
Hnutie zaútočilo v pondelok neskoro večer aj na vojenskú základňu v provincii Fárjáb. Podľa údajov hovorcu afganského ministerstva obrany zahynulo 17 vojakov a najmenej 19 ďalších utrpelo zranenia.
 
Príspevok Taliban opäť útočil; v provincii Baglán zahynulo najmenej 44 vojakov zobrazený najskôr Hlavné správy.