Kábul 22. augusta 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP)

Afganské militantné hnutie Taliban dnes vyhlásilo, že bude bojovať do “posledného dychu”. Takto reagovalo na prejav prezidenta USA Donalda Trumpa, v ktorom ohlásil novú stratégiu pre Afganistan
Na snímke bojovníci Talibanu

Ako informovala agentúra DPA, Taliban vo vyhlásení varoval, že ak sa Američania z Afganistanu nestiahnu, stane sa ich cintorínom. Sľúbil, že bude pokračovať vo svätej vojne s plným odhodlaním, kým z krajiny neodíde posledný americký vojak.
Donald Trump v noci nadnes v prejave k národu povedal, že cieľom novej stratégie pre Afganistan je zničiť teroristické organizácie al-Káida a Islamský štát a zabrániť Talibanu, aby sa zmocnil krajiny.
Očakávalo sa, že Trump oznámi zvýšenie počtu vojakov v Afganistane o 4000 mužov, vyhlásil však, že nebude hovoriť o “počte vojakov alebo o našich plánoch ďalších vojenských aktivít”.
Američania majú momentálne v Afganistane približne 8500 vojakov. Vojenskú inváziu spustili po teroristických útokoch v USA z 11. septembra 2001.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.