Praha 25. septembra 2018 (HSP/Sputnik/Foto:TASR/AP/Ansa-Ettore Ferrari)
 
Taliansky minister vnútra Matteo Salvini zaželal Čechom veľa šťastia v nadchádzajúcich voľbách a vyhlásil, že podporuje hnutie Sloboda a priama demokracia (SPD) Tomia Okamuru

Na snímke taliansky minister vnútra Matteo Salvini

Predseda SPD zverejnil na svojom Facebooku video, v ktorom taliansky minister vnútra Matteo Salvini vyjadruje svoju podporu hnutia Tomia Okamuru v nadchádzajúcich voľbách.
“Taliansky minister vnútra Matteo Salvini fandí vo voľbách SPD! Hlavný európsky predstaviteľ vlasteneckej a protiimigračnej politiky a predseda vládnej strany Lega,” napísal poslanec.
“Tomio Okamura, všetkým priateľom z SPD a celému českému národu želám veľa šťastia vo voľbách z 5. a 6. októbra. Dúfam Tomio, že sa čoskoro stretneme vo vládnej funkcii na európskych samitoch, pretože my s Ligou v Taliansku dokazujeme, že keď sa chce, tak to ide, a mať bezpečnejšiu Európu založenú na práci, na zdraví, rodine a bezpečnosti je možné. Veľa šťastia a obzvlášť veľa zdaru tvojim občanom, aby za niekoľko dní dobre volili,” uvádza Matteo Salvini vo videu.
Okamura poznamenal, že si veľmi váži priateľstvo s talianskym ministrom vnútra a už sa teší na ďalšie stretnutie v rámci spoločnej európskej vlasteneckej parlamentnej frakcie ENF (Európa národov a slobody). Rodí sa konečne v EÚ vlastenecký internacionál?

 
Príspevok Taliansky minister vnútra fandí vo voľbách Okamurovi. Rodí sa v EÚ vlastenecký internacionál? zobrazený najskôr Hlavné správy.