Rím 20. marca 2019 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Andrew Medichini)
 
Bývalý taliansky premiér Silvio Berlusconi je v nemocnici, kde podstúpil operáciu slabinovej prietrže – inguinálnej hernie. Uviedli to v noci na stredu zdroje z jeho politickej strany Vpred Taliansko (Forza Italia)

Na snímke Silvio Berlusconi

Podľa lekárov Nemocnice sv. Rafaela v Miláne bola operácia “dokonale úspešná”, ale 82-ročný Berlusconi “potrebuje pár dní na zotavenie”, uviedli zdroje citované agentúrou ANSA a denníkom Il Giornale, ktorý vlastní rodina Berlusconiovcov.
Kvôli chirurgickému zákroku Berlusconi zrušil svoj program na štvrtok a piatok, keď chcel v rámci predvolebnej kampane zavítať do juhotalianskeho regiónu Basilicata, kde sa v nedeľu budú konať voľby. Spolu s ním sa tam s voličmi mal stretnúť aj podpredseda vlády a minister vnútra Matteo Salvini, ktorý Berlusconimu zaželal skoré uzdravenie.
Berlusconiho zdravie je v posledných rokoch čoraz krehkejšie. V roku 2016 podstúpil kardiochirurgický zákrok, ktorý mal odstrániť potenciálne smrteľnú poruchu srdcovej činnosti. Lekári mu vtedy nahradili nedostatočne funkčnú aortálnu chlopňu. Ešte v roku 2006 Berlusconimu v USA implantovali kardiostimulátor.
 
Príspevok Taliansky expremiér Berlusconi sa podrobil operácii slabinovej prietrže zobrazený najskôr Hlavné správy.