Triest 7. októbra 2019 (HSP/Roman Bednár/Foto:Screenshot:YouTube)

Tisícky ľudí sa zúčastnili v Trieste v sobotu večer smútočného fakľového pochodu, aby si uctili pamiatku dvoch zabitých policajtov, 31 a 34-ročného. Sprievod prišiel k Policajnému prezídiu, kde ľudia naukladali množstvo kytíc a vencov a potom sa spoločne hlasne za nich modlili

Pocta mesta dvom zabitým policajtom

Obaja policajti boli zastrelení v piatok v budove Policajného prezídia prístavného mesta Triest. Páchateľ, 29 ročný migrant z Dominikánskej Republiky vystrelil na nich 17-krát.

Aj vo  Velletri, rodisku mladšieho z nich, ako aj v početných iných talianskych mestách sa konali večerné fakľové sprievody na počesť zavraždených policajtov v Trieste. Celé Taliansko zachvátila vlna smútku nad ich smrťou.

Migrant z Dominikánskej Republiky prepadol v Trieste mladú ženu a ukradol jej motorku. Počas jeho vyšetrovania, ktoré sa konalo v budove Policajného prezídia, požiadal o dovolenie ísť na toaletu. Keď sa zdvihol zo stoličky, tak bleskorýchle vytrhol jednému policajtovi revolver a začal okolo seba strieľať a vyhasil tak dva mladé životy. Potom sa pokúsil ujsť, ale bol zadržaný ešte v budove, kde vraždil.

Oficiálna správa o čine hovorí, že išlo o psychický narušeného muža.

Roman Bednár

[embedded content]

Nezávislé spravodajstvo musí byť zachované!
Plánujeme skvalitniť užívateľské prostredie Hlavných správ a dať vám možnosť sledovať ich bez reklám.
č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Plánujeme prijatie ďalších redaktorov.
Podporte naše úsilie.

PODPORUJEM nezávislé spravodajstvo

Zdroj