Stredné Taliansko dnes postihla séria silných zemetrasení. Podľa seizmologického strediska EMSC malo silu od 5,3 do 5,7 stupňa. Informácie o prípadných obetiach zatiaľ nie sú k dispozícii, prvé menšie škody ale hlási mesto Amatrice, ktoré ničivé zemetrasenie o sile 6,2 stupňa postihlo vlani v auguste.

Prvýkrát sa dnes krajina v strednom Taliansku otriasla v 10.25 SEČ, neskôr slabšie o 10.52 a následne najsilnejšie o 11.14 a ešte raz o 11.25. Epicentrum zemetrasenia sa nachádzalo približne deväťdesiat kilometrov severovýchodne od Ríma pri obci Montereale neďaleko L’Aquily. Cítiť bolo ale značne aj v samotnej metropole Rím, kde úrady nariadili evakuovať niektoré stanice metra.

Zemetrasenie bolo plytké, jeho ohnisko bolo len desať kilometrov pod zemou. Krajina sa podľa agentúry ANSA začala triasť okolo 10.25 SEČ. Dnešné zemetrasenie je podľa odborníkov výsledkom poruchy, ktorá bola aktivovaná pri zemetrasení 24. augusta.

Stredné Taliansko je stále poničené po minuloročnej sérii zemetrasení. Augustové otrasy si vyžiadali takmer 300 obetí. Obyvateľov postihnutých oblastí v súčasnosti navyše sužujú prívaly snehu a mráz.

Taliansko zasiahlo ďalšie silné

Taliansko zasiahlo ďalšie silné