Rím 21. januára (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-ANSA via AP)

Štyroch živých ľudí vyslobodili dnes záchranári z trosiek hotela Rigopiano, ktorý v noci na štvrtok zasypala lavína vyvolaná dotrasmi po stredajšom zemetrasení v strednej časti Talianska

 Na snímke záchranári pracujú na mieste hotela zasypaného lavínou v meste Rigopiano, v centrálnom TalianskuNa snímke záchranári pracujú na mieste hotela zasypaného lavínou v meste Rigopiano, v centrálnom Taliansku

Podľa talianskych záchranárov sa dnes z trosiek zavaleného hotela podarilo vytiahnuť dve ženy a dvoch mužov, čím sa počet zachránených zvýšil na 11. Štyria ľudia nešťastie neprežili, napísala agentúra DPA.

Podľa Ilaria Lacchettu, starostu obce Farindola, neďaleko ktorej sa hotel Rigopiano nachádza, malo zariadenie v čase nešťastia 24 hostí, vrátane štyroch detí, a nachádzalo sa v ňom 12 zamestnancov.

Talianska prokuratúra medzitým začala vyšetrovanie vo veci neúmyselného zabitia. Medzi niekoľkými hypotézami príčin tejto tragédie je aj nedostatočné zhodnotenie lavínového nebezpečenstva, napísali miestne médiá.

Luxusný horský hotel je situovaný v stredotalianskej oblasti Abruzzo.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.