Taliansko vyhostilo Maročana, ktorý plánoval teroristické útoky nožom

Rím 22. novembra 2017 (TASR/HSP/Foto: TASR/AP- Alessandro Di Meo/ANSA via AP)

Talianske úrady vyhostili v utorok 37-ročného občana Maroka, ktorý údajne plánoval uskutočniť teroristický útok s použitím noža. Informovala o tom agentúra AP s odvolaním sa na utorňajšie vyhlásenie talianskeho ministerstva vnútra
Ilustračné foto

Muža, ktorý na sociálnych sieťach zverejňoval “džihádistickú propagandu” a vyjadroval želanie vstúpiť do radov extrémistickej organizácie Islamský štát (IS), sledovala talianska polícia od leta.
Z vyšetrovania prípadu vyplýva, že Maročan mal v úmysle podniknúť útoky nožom v prípade, že sa mu nepodarí uskutočniť plán vycestovať na Blízky východ a pridať sa k IS. Plánovaný teroristický útok mal byť aj pomstou za to, že mu v Taliansku nepredĺžili povolenie na pobyt.
Talianska polícia zadržala muža v utorok v Miláne a našla u neho  kartičku, na ktorej bola nakreslená rakva a okolo nej názvy viacerých západoeurópskych krajín, vrátane Talianska. Na kartičke bolo tiež napísané: “Ak Boh dá, táto rakva bude vaša.”
Podozrivého po zadržaní eskortovala polícia v utorok na palubu lietadla smerujúceho do marockej Casablanky. Stal sa tak 97. osobou, ktorú pre podozrenie z terorizmu tohto roku z Talianska deportovali. Od roku 2015 zaznamenali talianske úrady už 229 takýchto prípadov.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

ZDROJ >>

Komentujte :)