Freiburg 2. októbra 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Gregorio Borgia)
 
Taliansko vydalo v týchto dňoch na trestné stíhanie do Nemecka 57-ročného Bernharda Haaseho, ktorému hrozí v prípade potvrdenia viny súdom až desaťročný trest väzenia za únos v tom čase 13-ročnej Marie.

Ilustračné foto

Ako informovalo v utorok internetové vydanie denníka Bild s odvolaním sa na hovorcu prokuratúry vo Freiburgu, dôvodne podozrivý čaká vo vyšetrovacej väzbe na výsluch v nasledujúcich dňoch.
Po zadržaní v Taliansku sa muž pôvodom z Blombergu v spolkovej krajine Severné Porýnie-Vestfálsko k podozreniam voči svojej osobe nevyjadril a odvtedy mlčí.
Po Haasem vyhlásili medzinárodné pátranie pre dôvodné podozrenie z únosu a pohlavného zneužitia Marie H., ktorej miesto pobytu v období rokov 2013-18 stále nie je jasné.
Dievča, s ktorým sa Haase zoznámil na webe, zmizlo v spoločnosti o 40 rokov staršieho muža ešte v máji 2013 a na sklonku augusta 2018 sa po 1944 dňoch vrátilo k rodičom. Vyšetrovatelia zistili, že dvojica cestovala po východnej Európe a Taliansku, ostatné dva roky strávila v byte na Sicílii, kde napokon hľadaného zadržali.
 
Príspevok Taliansko vydalo do Nemecka podozrivého z únosu 13-ročného dievčaťa zobrazený najskôr Hlavné správy.