Rím 29. augusta 2018 (HSP/Foto:SITA/AP-Martin Mejia)
 
Talianske ministerstvo vnútra vydalo správu, v ktorom upozorňuje na značný nárast trestných činov uskutočnených migrantami, t.j. 31,9% zo všetkých podozrivých z trestného činu, pričom tvoria len 8% talianskej populácie. Informoval Breitbart. 

Ilustračné foto

Keď minulý rok tvorili kriminálnici so zahraničným pôvodom 27,4%, dnes už to je 31,9%. Kriminálna činnosť migrantov narástla prevažne v sexuálnych útokoch o 5,7%, v zločinoch spojených s drogami o 5,2% a v krádežiach o 5,1%, pričom migranti tvoria len 8% celkovej talianskej populácie.
Už v roku 2016 bola vydaná správa, ktorá predpokladala, že nárast prílevu migrantov zvýši aj kriminálnu činnosť. Štúdia ukázala, že imigranti sú dvakrát tak náchylní spáchať trestný čin, než rodní Taliani.
Jedným z najvážnejších problémov, ktoré trápia Taliansko sú nigérijské kriminálne gangy, ktoré sa usadili v oblasti Castel Volturno, kde obchodujú s drogami a prostitúciou.
Významný taliansky kriminológ, Alessandro Meluzzi, vyhlásil, že nigérijská mafia, ktorá je najbezcitnejšou mafiou na svete, preberá vládu nad Talianskom.
Štatistiky ukazujú, že v roku 2015, bolo nahlásených 205,000 trestných činov spôsobené migrantami, v roku 2016, to už bolo 295,000.
Branislav Zaujec
 
Príspevok Taliansko: Takmer jedna tretina trestných činov je spôsobená migrantmi zobrazený najskôr Hlavné správy.