Rím 29. októbra 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP/ANSA-Giuseppe Lami)
 
Extrémne nepriaznivé počasie si v Taliansku vyžiadalo v pondelok popoludní ďalšie dve obete. Obaja nešťastníci prišli o život vo vraku vozidla, na ktoré spadol strom v provincii Frosinone južne od Ríma

Na snímke rozpoltený strom leží na zemi po tom, ako sa zlomil náporom silného vetra na ulici v Ríme

Informovali o tom tlačové agentúry APA a DPA s odvolaním sa na zdroje z talianskej civilnej ochrany.
Z viacerých regiónov krajiny však hlásili zranených padajúcimi konármi stromov, vrátane hasičov, ktorí sú od nedele v kolotoči odstraňovania následkov vyčíňania prírody.
Preventívne došlo k evakuácii Námestia sv. Marka v Benátkach, ktoré už v nedeľu zaplavila voda, ktorej hladina sa tam v pondelok pohybovala v okolí 150 centimetrov, ale aj k uzavretiu Pompejí pri Neapole, ktorých areál museli turisti z bezpečnostných dôvodov opustiť.
Záplavy a zosuvy pôdy hlásili z provincie Udine, z Cortiny prišla informácia o evakuácii štyroch desiatok ľudí ohrozených vodami rieky Bigontina.
Diaľnicu Miláno-Bologna v úseku medzi Piacenzou a Fiorenzuolou museli pre záplavy dočasne uzavrieť.
Prudký nárazový vietor spôsobil problémy v trajektovej i leteckej doprave na juhu Talianska. Lietadlá smerujúce do sicílskeho Palerma odklonili na letiská v Catanii a Trapani, ťažkosti sprevádzali trajektovú dopravu spájajúcu Neapol s ostrovmi Capri a Ischia.
Už v nedeľu si nepriaznivé počasie sprevádzané v Taliansku intenzívnymi zrážkami a prudkým nárazovým vetrom vyžiadalo najmenej päť obetí.
Štyria muži prišli o život v juhotalianskom regióne Kalábria, kde ich v blízkosti mesta Crotone zasiahol zosuv pôdy, keď sa pokúšali opraviť poškodené potrubie. Ďalšiu obeť počasia našli hasiči neďaleko kalábrijského prístavu Catanzaro.
V autonómnej provincii Južné Tirolsko zablokoval zosuv pôdy Brennerskú diaľnicu, ktorú zatvorili medzi obcami Brenner a Sterzing. Zosuv zasiahol aj niekoľko vozidiel. Iba jedna osoba však pri tom utrpela ľahšie zranenia.
Vo viacerých regiónoch sa v pondelok nevyučovalo, uzavreté boli aj predškolské zariadenia.
 
Príspevok Taliansko sužujú výčiny prírody, počasie si vyžiadalo za dva dni už sedem obetí zobrazený najskôr Hlavné správy.