Rím 23. septembra (TASR/HSP/Foto:TASR/Manuel Migliorini/ANSA via AP)

Ďalšie správy o prejavoch agresie voči cudzinkám v Taliansku prišli z Apeninského polostrova
Ilustračné foto

Ako vyplýva z dnešných informácií tamojšej tlače, taliansky vodič znásilnil na predmestí Milána 30-ročnú Kanaďanku, ktorú predtým presvedčil, že je pracovníkom dopravného podniku. Zábery bezpečnostných kamier by mali prispieť k odhaleniu identity zatiaľ neznámeho muža.
Devätnásťročná turistka z Nemecka smerovala s priateľkou zo zábavného podniku do hotela v Ríme, kde sa ju pokúsili znásilniť. Dievča sa prihlásilo s evidentnými problémami v nemocnici. K incidentu došlo vo štvrti, kde sa 9. septembra stala terčom násilia, obeťou znásilnenia fínska turistka. Páchateľa, žiadateľa o azyl z Bangladéša, už medzičasom zadržali.
Z Bergama prišla správa, že 27-ročný muž z afrického štátu Sierra Leona tu znásilnil ženu pracujúcu v centre pre žiadateľov o azyl.
V Miláne zadržali najskôr okoloidúci a neskôr polícia v uplynulých dňoch Rumuna, ktorý sa tu na ulici pokúsil pobozkať a obchytávať mladú Talianku. O mužovi vysvitlo, že ho už v roku 2012 odsúdili za sexuálny delikt a rozhodli o jeho vyhostení z Talianska, kde však napriek tomu zostal.
V centre Ríma došlo predtým k znásilneniu 57-ročnej bezdomovkyne z Nemecka, v súvislosti s čím pátrajú talianske orgány po poľskom bezdomovcovi.
K znásilneniu v ambulancii na nočnej pohotovosti došlo v Catanii na Sicílii, kde páchateľom bol Talian a poškodenou lekárka.
Od začiatku roka došlo v Taliansku k viac ako 2400 prípadom sexuálne motivovaného násilia, 60 percent z týchto trestných činov majú na svedomí Taliani, 40 cudzinci.
Predsedníčka talianskej Poslaneckej snemovne Laura Boldriniová sa v tejto súvislosti vyjadrila za neodkladné prijatie právnych noriem na ochranu žien a za sprísnenie trestov pre páchateľov, ktorým podľa súčasnej úpravy hrozí v prípade potvrdenia viny súdom 5-10 rokov väzenia.
V Ríme sa 30. septembra z iniciatívy najväčšej talianskej odborovej centrály CGIL uskutoční veľká protestná akcia proti násiliu na ženách.
Video k článku

„Turistka“ v Ríme…
Posted by Lubos Hrica on 22. september 2017