Bratislava 23. marca 2020 (HSP/Sputnik/Foto:SITA/AP-Alexei Druzhinin, Sputnik, Kremlin)

Komunistická Kuba odoslala brigádu lekárov a sestier do Talianska, aby bojovali s epidémiou koronavírusu. Postavila sa tak vedľa Číny a Ruska, ktoré do krajiny už tiež poslali svoju pomoc

Na snímke Vladimir Putin a Giuseppe Conte

Cieľom kubánskych lekárov a sestier je Lombardia – taliansky región, ktorý je koronavírusom najviac zasiahnutý, informovala agentúra Reuters.

Kuba od revolúcie roku 1959 posiela svojich lekárov do mnohých krajín hlavne tretieho sveta. Kubánski lekári boli v prvej línii okrem iného pri boji s cholerou na Haiti a pri boji s ebolou v Afrike.

„Brigádu 52 členov Kuba odoslala ako núdzový kontingent do Talianska, jednej z najbohatších krajín, prvýkrát, čím ukazuje dosah svojej lekárskej diplomacie,“ napísala agentúra Reuters.

„Splníme našu dôstojnú úlohu, ktorá je založená na princípoch solidarity,“ cituje agentúra Graciliana Díaza (64 rokov), ktorý je jedným z lekárov odoslaných Kubou do Talianska.

Na internete sa medzitým objavilo video, kde kubánského lekára po prílete do Talianska vítajú potleskom.

Rusko odoslalo do Talianska elitu armády

„V súlade s pokynmi ministra obrany Ruskej federácie, generála armády Sergeja Šojgu, ruské vzdušné sily dokončili vytvorenie potrebnej leteckej skupiny pre dodávky síl a prostriedkov ruského ministerstva obrany, pridelených na pomoc Talianskej republike v boji proti koronavírusu,“ uvádza sa v správe ruského ministerstva obrany.

Ministerstvo obrany Ruska uviedlo, že na vojenskom letisku Čkalovskij v Moskovskej oblasti sústredili 9 lietadiel Il-76 vojenského transportného letectva ruských leteckých síl, ktoré v noci rýchlo presunuli z Pskovskej, Uljanovsk a Orenburskej oblasti.

[embedded content]

[embedded content]

Ruský prezident Vladimir Putin v sobotňajšom telefónnom rozhovore s talianskym premiérom Giuseppem Conte potvrdil svoju pripravenosť okamžite pomôcť v boji proti koronavírusu.

Pred Rusmi a Kubáncami do Talianska už dorazili aj lekárski špecialisti z Číny, aby krajine pomohli v boji s koronavírusom. Číňania, podobne ako Rusi, so sebou do Talianska priviezli aj lekárske pomôcky a vybavenie.

Na internete sa pred niekoľkými dňami, taktiež objavilo video z talianskych miest v karanténe, kde ľudia z balkónov kričia: „Vďaka, Čína.“

[embedded content]

[embedded content]

Sme pod neustálym tlakom
Mnohým kruhom nevyhovuje existencia Hlavných správ
Podporte jediné väčšie nezávislé médium na Slovensku

č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

PODPORUJEM nezávislé spravodajstvo

Zdroj