Rím 23. septembra 2019 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP/ANSA-Angelo Carconi)

Talianska polícia zatkla muža z Bosny a Hercegoviny, ktorý chcel údajne donútiť svoju dcéru k svadbe s bratrancom. Mal za to zinkasovať vyše 10.000 eur, v dôsledku policajného zásahu však k dohodnutému sobášu napokon nedošlo

Ilustračné foto

O zatknutí muža informovali v pondelok talianske úrady s tým, že k nemu došlo už pred tromi dňami. Polícia konala na základe nového talianskeho zákona zakazujúceho nedobrovoľné sobáše.

Zmienená rodina z Bosny žila v rómskom tábore pozostávajúcom z obytných prívesov, ktorý sa nachádza severozápadne od mesta Pisa. Otec rodiny mal podľa polície zbiť svoje dve dcéry, keď sa proti dohodnutým sobášom vzbúrili a nechal ich len o chlebe a vode.

Podľa vyšetrovateľov otec dohodol svadbu svojej staršej 21-ročnej dcéry s bratrancom žijúcim v tom istom tábore. Podobne chcel prinútiť k manželstvu aj svoju mladšiu dcéru. Polícia jeho trestnú činnosť zdokumentovala za pomoci tajne nakrúteného videozáznamu.

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.
č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Chcem podporiť nezávislé spravodajstvo

Zdroj