Rím 23. februára 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR-Giorgio Benvenuti/ANSA via AP)
 
Dvaja policajti sa vo štvrtok zranili a dvoch demonštrantov zatkli v meste Turín na severe Talianska, kde došlo k potýčke medzi antifašistickými demonštrantmi a tamojšou políciou. S odvolaním sa na miestne médiá o tom v piatok informovala agentúra AP.

Snímka zo 16. februára 2018, kde talianska polícia sa vodnými delami snaží rozohnať antifašistických demonštrantov, ktorí sa zišli v meste Bologna na protest proti plánovanému vystúpeniu lídra ultrapravicovej strany Forza Nuova

Protest antifašistov sa uskutočnil na mieste, kde sa konala kampaň neofašistického hnutia CasaPound, uviedla talianska tlačová agentúra ANSA.
Polícia proti demonštrantom, ktorí sa pokúšali prelomiť bariéru, aby sa dostali bližšie k podujatiu, použila vodné delo a slzotvorný plyn.
Podľa agentúry ANSA niekoľko demonštrantov hádzalo kamene a fľaše. Situácia sa upokojila po dvoch hodinách.
V piatok vypukla potýčka medzi políciou a antifašistickými protestujúcimi aj v Bologni.
Ďalšia antifašistická demonštrácia je naplánovaná na sobotu v Ríme. Stane sa tak pred parlamentnými voľbami, ktoré sa v Taliansku uskutočnia 4. marca. Antiimigračná strana Liga Severu (LN) na rovnaký deň naplánovala demonštráciu v Miláne.
V Taliansku sa momentálne zoširoka hovorí o riziku návratu neofašistov. Celonárodnú debatu vyvolala streľba v uliciach mesta Macerata v strednom Taliansku, kde 3. februára pravicový radikál postrelil v uliciach niekoľkých afrických migrantov.
 
Príspevok Talianska polícia zasahovala proti antifašistickej demonštrácii zobrazený najskôr Hlavné správy.