Rím 6. februára 2018 (HSP/Foto:Screenshot:Video)

Taliansko má od začiatku migračnej krízy obrovské problémy. Okrem toho, že státisíce imigrantov, ktorí prišli do krajiny cez Stredozemné more, sú obrovskou záťažou pre ich sociálny systém, Talianskom otriasla séria znásilnení a brutálnych vrážd či prepadnutí. Talianska liberálne zmýšľajúca žena vo videu, ktoré koluje internetom, ale imigrantov obhajuje a tvrdí, že oni nevedia, že znásilňovať ženy je zakázané.
Talianska liberálka obhajuje afrických imigrantov

Séria sexuálnych útokov na ženy ohromila taliansku verejnosť. Po minuloročnom znásilnení turistky z Poľska na pláži v Rimini bolo následne v priebehu dvoch dní sexuálne napadnutých päť žien. Ďalším prípadom bolo napadnutie a znásilnenie 81-ročnej ženy. Páchateľom bol nigérijský žiadateľ o azyl. Nigérijským páchateľom bol aj vrah v prípade 18-ročnej rozštvrtenej dievčiny z Ríma, ktorá bola podľa vyšetrovateľov pravdepodobne taktiež znásilnená tesne pred smrťou.
Pri iných incidentoch sa zistila totožnosť troch cudzincov a jedného Taliana. Pokiaľ ide o Rimini, úradom je známy zoznam až 15 členov drogovej skupiny z Maroka a Tuniska.
Talianske ministerstvo vnútra podľa agentúry APA informovalo, že v prvej polovici roku 2017 bolo v krajine znásilnených 2333 žien. Z dôvodu sexuálnych trestných činov bolo hlásených alebo zatknutých 2 438 osôb, z ktorých bolo 904 cudzincov.
Niektorí liberáli však aj po týchto incidentoch obhajujú útočníkov. Istá talianska “slniečkárka” na konferencii tvrdí, že africkí imigranti nevedia, že v Taliansku je znásilňovanie žien zakázané:
“Musíme ich v prvom rade integrovať a naučiť ich naše zákony. Musíme si všetci uvedomiť jednu vec. Odkiaľ má vedieť nejaký Afričan, že znásilňovať ženy na talianskych plážach je zakázané? Možnože ani nevie, že sa to nesmie.”

Video si môžete pozrieť tu :

Samuel Gdovin

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.