Moskva 5. júna 2019 (HSP/Foto: Slovenský inštitút)

V Moskovskej knižnici svetovej literatúry sa 1. júna konali podujatia v rámci programu „SLAVny deň v Inostranke,“ venované oslavám Dňa slovanského písomníctva a ku  Medzinárodnému dňu detí

Kultúrni zástupcovia slovanských aj neslovanských krajín sa zúčastnili na rôznych programoch, súťažiach a akciách. Slovensko reprezentovali dve talentované spisovateľky Zuzana Palovičová a Gabriela Berghazyová, ktoré prezentovali svoju knihu pod názvom „Slovensko – legenda lipy“.

Spisovateľky nielen povedali, čo ich inšpirovalo k písaniu tejto knihy, ale aj podrobne porozprávali o starobylých tradíciách a symbolizme, ktorý leží v jej základoch. Taktiež sa na „SLAVnom dni“ zúčastnila riaditeľka Slovenského inštitútu v Moskve Soňa Hanzlovičová, ktorá spolu s inými zástupcami kultúrnych stredísk ku dňu MDD prečítala úryvok z Puškinovej „Poviedky o cárovi Saltanovi“ v preklade z ruštiny do slovenčiny.

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.
č. účtu: SK65 0900 0000 0051 5666 1326

Chcem podporiť nezávislé spravodajstvo

Zdroj