Sagan po páde rozbil bicykel, doudieral sa a musel čakať na technické vozidlo, ktoré mu prinieslo náhradný stroj. Greg Van Avermeat, ktorý preletel cez Sagana, sa rýchlo pozbieral a pokračoval. Náš pretekár však nemohol. „Bola to moja chyba. Bol som príliš blízko bariéry. Kontroloval som situáciu, ale potom, mám pocit, sme zachytili nejaký plášť či kabát alebo niečo podobné. Ak by to bola iba bariéra, hneď by som bol na zemi, ale ja som ešte chvíľu pokračoval. Nezastavilo ma to hneď. Ak by som trafil bariéru, riadidlá by sa mi skrútili. Potom do mňa zozadu prudko narazili. Zlomil som zadné koleso a tiež prehadzovačku a nemohol som pokračovať,“ vysvetlil Peter Sagan na webe Cyclingnews.

Fabian Cancellara, ktorý vyhral flámsku klasiku trikrát, bol poriadne tvrdý. „Videli sme, čo sa stalo, bola to jednoducho chyba a veľká. Nesmiete jazdiť tak blízko bariér, bolo to zlé, priam hrozné,“ povedal na margo Saganovho pádu pre portál cyclingweekly.com. „Bol naňho tlak, všetci mali od neho veľké očakávania. Každý sledoval Sagana, lebo je to pretekár, ktorý vie nájsť neuveriteľné cesty k víťazstvu. Teraz však urobil hrubú chybu a platil za ňu,“ pridal tvrdšie slová Cancellara.

„Nie je to len o tlaku. Keby stále vyhrával, nebolo by to už zaujímavé. Je smutné, čo sa mu stalo, ale opakujem to opäť. Bola to jeho jazdecká chyba. Každý cyklista vie, že nesmie ísť tak blízko k zábradliu.“

V závere však švajčiarsky cyklistický šampión zaželal Peťovi veľa šťastia. „Videli ste to aj predtým na pretekoch E3 Harelbeke a Gent – Welvegem, ale aj teraz. Šťastie nebolo na jeho strane. Určite nie je z toho nadšený a bude bojovať ďalej. Ja si myslím, že sa mu to môže podariť už najbližší víkend na podujatí Paríž – Roubaix,“ uzavrel Cancellara pre cyclingweekly.com.

Môže si Peter Sagan sám za pád na klasike Okolo Flámska?

Celkový počet hlasujúcich: 67