Káhira 20. decembra 2016 (HSP/Sputnik/Foto:Facebook)

Prečo by ste si mali prekontrolovať akékoľvek mediálne správy zahŕňajúce obrazy “zranených detí” v Sýrii? Egyptská polícia zabránila ďalšiemu falošnému príbehu, ktorý sa mal objaviť na našich obrazovkách. Takto vznikajú falzifikáty

egyptsyriaJedna z falošných fotografií. Dievčatko má na sebe farbu

Egyptská polícia zadržala mužov, ktorí vyrábali falošné zábery “zranených detí”. Tie následne plánovali použiť na skresľovanie situácie prostredníctvom sociálnych sietí ako fotografie zničenej Sýrie a zranených osôb v sýrskom Aleppe, oznámilo egyptské ministerstvo vnútra v pondelok. “Tím, ktorý zahŕňal asistentov a rodičov fotografovaných detí, bol zadržaný v egyptskej provincii Port Said,” uviedlo ministerstvo na Facebooku.

Podľa ministerstva bola polícia svedkom procesu fotografovania, ktoré sa konalo v blízkosti pozostatkov budovy, ktorá bola označená ako nezákonná a zničená na základe rozhodnutia miestnych úradov. Dievča stojace v bielych šatách má na sebe “krv”, ktorá sa neskôr ukázala ako farba, upozornili policajti. Dievča držalo plyšovú hračku, na ktorej bola tá istá “krv”.

Fotograf údajne pripustil, že sa chystá publikovať tieto fotografie na sociálnych médiách ako fotografie z bombardovaného Aleppa.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.