Berlín 2. augusta 2018 (HSP/Roman Bednár/Foto:TASR/AP-Amel Emric)
 
Toto číslo sa len za posledný rok extrémne zvýšilo a síce o 4,4 percent. Percentuálny podiel etnických Nemcov sa neustále a rýchlo znižuje. Skúsenosť hovorí aj to, že v rodinách migrantov sa rodí podstatne viac detí ako v rodinách etnických Nemcov.

Ilustračné foto

Prezident Erdogan už pred nejakým časom vo svojej reči pre Turkov v Nemecku vyzval turecké rodiny, aby mali aspoň päť detí. Povedal, že to je najlepšia odpoveď na to, že Turci musia v Európe zažívať mnoho nespravodlivosti.
Matematika hovorí, že ak vyššie uvedený trend bude pokračovať (a nie je jediný dôvod, prečo by nemal pokračovať), tak v Nemecku bude len za dvadsať rokov okolo 80 percent ľudí, ktorí nebudú etnickými Nemcami.
Skvelý predpoklad pre to, aby Nemecko prestalo existovať ako národný štát pôvodného obyvateľstva.
V súčasnosti má 51 percent osôb s migračným pozadím už nemecké občianstvo. Najpočetnejšie zastúpené z cudzích etník je s prevahou Turecko. Turkov je v Nemecku viac ako 3,5 miliónov. Neoficiálne zdroje však uvádzajú podstatne vyšší počet.
Roman Bednár
 
Príspevok Takmer 20 miliónov obyvateľov Nemecka má migračné pozadie, čo je 23,6 percent zobrazený najskôr Hlavné správy.