Tak ako ruský Specnaz, podobne aj Vagner rieši problémy sveta účinne, akurát mimo oficiálnych kruhov

Moskva 18. decembra 2017 (HSP/Foto:Aleksey Yermolov – Own work, CC BY-SA 3.0, Link)
 
Napriek neslovanskému názvu sa jedná o ruskú nájomnú paravojenskú organizáciu, ktorá šíri hrôzu po svete medzi teroristami. Jej problémom je fakt, že neslúži záujmom Ameriky. Lepšie povedané, je to problém pre nerusov

Ilustračné foto

Spoločnosť vznikla ako reakcia na požiadavky „trhu“, keď nemohli zasahovať z politických a diplomatických dôvodov oficiálne jednotky Ruskej federácie. Za vznikom stojí, s požehnaním vlády RF, bývalý podplukovník SPECNAZ-u Dmitrij Utkin a od roku 2013 dokázal vybudovať výborne fungujúcu organizáciu. Odhodlanosť, vysoké nasadenie a vojenská profesionalita sú základnými kameňmi činnosti.
Výzbroj, podobne ako u americkej alternatívy Academy (predtým Blackwater), je špičková. Zrejme financie nie sú problémom. Hlavným rozdiel oproti iným nájomným organizáciám je fakt, že nikdy nebojujú na strane teroru. Tak, ako sme sa my hrávali na Apačov, chlapci v Sýrii sa dnes hrávajú na Rusov.
Ďalším, podstatným rozdielom, je vzťah k domovine. Rusi sú zástancami teórie jednoty národa a rôznorodosti národností. Žiaden kotol genetických všehochutí, ako v Amerike. Postoj k Matičke Rusi je jasný. Z toho vyplýva aj zloženie jednotlivých bataliónov organizácie. Národnostné delenie nie je na škodu, ale povzbudzuje prirodzenú rivalitu.
V Sýrii získal Vagner povesť legendy. Hlavne kozáci a loajálni Čečenci budia des medzi členmi ISIS. Nehanbia sa používať ich taktiku zastrašovania, no všetko prebieha v norme oko za oko, zub za zub. Dokonca členovia ISIS vzniesli prostredníctvom svojich komunikačných kanálov sťažnosť (!!!), že im Čečeni a Dagestanci zaživa režú hlavy. Na vlastnej koži pocítili silu zastrašovania, pretože protistrana občas uverejňuje videá s popravami aj s „trestaním“ pred dekapitáciou.
Hlavnou taktikou je nasadzovanie malých, vysoko účinných oddielov v tyle nepriateľa. Tie, podľa potreby, spolupracujú s miestnou rozviedkou a s podporou miestnych. Nie sú známe strety s domorodým obyvateľstvom kdekoľvek na svete.
Momentálne presúvajú ťažisko pôsobenia z Blízkeho východu na Donbas a ich príchod (hoci v obmedzenom počte tam pôsobili aj predtým) spôsobil na ukrajinskej strane chaos a paniku. Ukrajincom rastú dezercie, pretože rastú aj straty. Naopak, Vagner sa pýši stratami minimálnymi. Okrem velenia a rozviedky za to môže vysoký stupeň morálky v jednotkách a jeden z najlepších výcvikov sveta. Kontraktori sa regrutujú väčšinou z bývalých špeciálnych jednotiek RF (spolu nazývaných SPECNAZ), prípadne z vysoko odhodlaných a motivovaných jedincov bez tohto pôvodu.
Kredit organizácie Vagner momentálne atakuje hviezdne výšiny a o prácu nebude núdza. Rusko postupne preberá iniciatívu na poli globálnych štábnych hier, Amerika sa sťahuje z pozícií. To nepôjde bez taktiky spálenej zeme zo strany amerických jastrabov a ich vnútorný prediktor ešte zaseje veľa vetra, kým ho búrka zničí.
Bude zaujímavé sledovať, či sa dokážu obe strany vyhnúť vzájomnému stretu neoficiálnych zástupných armád. Rusi zlikvidovali v Sýrii také množstvo Amerických, Izraelských, Britských a dokonca aj Poľských „poradcov“, že amíci aj po zabití dvoch ruských vysokých dôstojníkov stále prahnú po pomste.
Jaro Frank
 
Príspevok Tak ako ruský Specnaz, podobne aj Vagner rieši problémy sveta účinne, akurát mimo oficiálnych kruhov zobrazený najskôr Hlavné správy.

ZDROJ >>

Kam sa chystáte?

Booking.com

Komentujte :)