Washington 31. marca 2018 (TASR/HSP/Foto: TASR/AP- Elaine Thompson)
 
Ruský veľvyslanec v USA Anatolij Antonov tvrdí, že americké tajné služby v posledných dňoch výrazne zintenzívnili svoje snahy, ktorých cieľom je naverbovať na spoluprácu ruských diplomatov, a to najmä tých, ktorí budú vyhostení v súvislosti s kauzou Skripaľ. Informovala o tom v sobotu agentúra Interfax

Ilustračné foto: Oceľový plot pred budovou ruského konzulátu v Seattle

Antonov spresnil, že americké tajné služby sa v posledných dňoch výrazne aktivizovali, najmä pokiaľ ide “o našich odchádzajúcich kolegov”.
“Poznáme prístup amerických tajných služieb, ktoré sa  sa horúčkovito snažia nadviazať s našimi diplomatmi neformálne vzťahy – nazvime to tak, aj keď v podstate ich navádzajú, aby zradili svoju vlasť,” uviedol Antonov.
Podľa jeho slov nejde o ojedinelé prípady. Dodal, že “je nútený” ohlasovať ich do Moskvy.
Antonov súčasne potvrdil, že ruskí diplomati vyhostení z USA opustia krajinu spolu so svojimi rodinami 31. marca. Dodal, že Moskva pre nich poslala dve lietadlá.
V reakcii na útok na bývalého plukovníka ruskej vojenskej rozviedky GRU Sergeja Skripaľa a jeho dcéru Juliju, ku ktorému došlo 4. marca v anglickom meste Salisbury, pristúpilo k vyhosteniu ruských diplomatov 29 štátov sveta.
Británia z útoku, pri ktorom bola použitá nervovoparalytická látka novičok, obvinila Moskvu. Tá akúkoľvek spojitosť s prípadom Skripaľ odmieta.
 
Príspevok Tajné služby USA sa údajne snažia naverbovať vyhosťovaných ruských diplomatov zobrazený najskôr Hlavné správy.