Hanoj 5. novembra 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-The Lap/Vietnam News Agency)

Najmenej 27 ľudí zahynulo pri silnom tajfúne Damrey, ktorý spôsobil rozsiahle škody v pobrežných oblastiach stredného a južného Vietnamu. Ďalších 22 osôb je nezvestných, informuje s odvolaním sa na nedeľňajšie údaje miestnych úradov agentúra AP.
Pracovníci opravujú spadnutý stĺp elektrického vedenia počas vyčíňania tajfónu Damrey v provincii Phu Yen v strednom Vietname 4. novembra 2017.

K nezvestným patrí 17 členov posádok nákladných lodí, ktoré sa potopili východne od pobrežia stredovietnamskej provincie Binh Dinh, uviedla vo vyhlásení civilná ochrana. Ďalších 74 námorníkov predtým zachránili.
Tajfún, ktorý priniesol do regiónu prudký vietor a dažde, zničil podľa predbežných údajov viac ako 600 domov a poškodil takmer 40.000 ďalších. K následnom patria aj rozsiahle výpadky dodávok elektriny.
Druhý tajfún, ktorý zasiahol Vietnam v priebehu jedného mesiaca, zdevastoval aj značnú časť úrody v postihnutom regióne. Zničených alebo poškodených bolo aj 228 rybárskych plavidiel. Na železničných staniciach uviazlo 1500 cestujúcich.
Silné dažde by mali trvať v regióne až do utorka.
V postihnutej oblasti sa nachádza aj mesto Danang, kde sa budúci týždeň bude konať ekonomický summit krajín Ázijsko-tichomorskej hospodárskej spolupráce (APEC) za účasti viacerých svetových lídrov. Podľa meteorológov tam hrozia záplavy a zosuvy pôdy.
Na summit lídrov by mal 10. novembra priletieť americký prezident Donald Trump. Očakáva sa účasť aj ruského prezidenta Vladimira Putina a čínskeho prezidenta Si Ťin-pchinga.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.