Londýn 22. januára 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Kin Cheung)

Taiwanská spoločnosť Foxconn uvažuje o výstavbe závodu na výrobu obrazoviek v Spojených štátoch, pričom investícia by mohla presiahnuť 7 miliárd USD (6,58 miliardy eur)

Povedal to dnes výkonný riaditeľ spoločnosti Terry Gou, upozornil ale, že ešte nič nie je isté.

Ilustračné fotoIlustračné foto

Najväčší zmluvný výrobca elektroniky na svete oznámil svoje plány krátko po tom, ako do prezidentského úradu v USA nastúpil Donald Trump. Ten prisľúbil, že za jeho vlády bude “Amerika na prvom mieste,” čo u mnohých ekonómov, priemyselníkov aj politikov vyvoláva obavy z rastu protekcionizmu v USA aj vo svete.

Prípadná investícia do závodu by mohla prekonať 7 miliárd USD a vytvoriť okolo 30.000 až 50.000 pracovných miest. “Nevylučujem, že máme takýto plán, nie je to však automaticky prísľub. Je to len možnosť,” dodal Gou.

Foxconn už má v USA určité prevádzky, a to v štáte Pensylvánia. Práve ten by v prípade zvažovanej investície firma uprednostnila, záviselo by to však od prístupu k pozemkom, vode, energiám, infraštruktúre a od iných investičných podmienok, dodal šéf Foxconnu. Zároveň uviedol, že spoločnosť chce zostať aktívna aj na čínskom trhu. Na tom patrí k najväčším zamestnávateľom.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.