Taiwanská prezidentka avizovala rast obranného rozpočtu

Tchaj-pej 29. decembra 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Wally Santana)

Taiwanská prezidentka Cchaj Jing-wen v piatok oznámila, že rozpočet na obranu jej krajiny bude každý rok “plynule rásť”. Dôvodom sú čínske vojenské ambície, ktoré sú podľa nej čoraz zreteľnejšie, informovala agentúra Reuters.
Taiwanská prezidentka Cchaj Jing-wen

Cchaj Jing-wen, ktorá nedávno obvinila čínsku armádu, že spôsobuje vojenskú nestabilitu v regióne, sa dostáva pod čoraz silnejší tlak zo strany Číny, odkedy vlani nastúpila do prezidentského úradu.
Taiwan, ktorý sa oficiálne volá Čínska republika a od roku 1949 má vlastnú vládu, nikdy oficiálne nevyhlásil nezávislosť a Peking ho naďalej považuje za integrálnu súčasť svojho územia.
Nezávislosť Taiwanu v súčasnosti uznáva iba 22 krajín sveta a Čína ho naďalej považuje za svoju odštiepeneckú provinciu, čo bráni začleneniu tohto ostrovného štátu do OSN a iných významných medzinárodných organizácií. Peking naďalej trvá na znovuzjednotení s Taiwanom.
Čína vlani prerušila kontakty s taiwanskou vládou. Potrestala tak prezidentku Taiwanu Cchaj Jing-wen za to, že odmieta podporiť pozíciu Pekingu, podľa ktorej je Taiwan stále súčasťou čínskeho územia.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

ZDROJ >>

Kam sa chystáte?

Booking.com

Komentujte :)