Taiwan: Na pochode LGBT sa zúčastnilo rekordných 110.000 účastníkov

Tchaj-pej 28. októbra (TASR/HSP/Foto:TASR/AP Photo/Darko Vojinovic)

Približne 110.000 ľudí sa v sobotu zúčastnilo na pochode sexuálnych menších v taiwanskej metropole Tchaj-pej. Účastníci sa domáhali skorého uzákonenia manželstiev osôb rovnakého pohlavia na Taiwane, informovala agentúra DPA
Ilustračné foto

Organizátori hovoria o rekordnej účasti v 15-ročnej histórii LGBT pochodov v Tchaj-pej, ktoré sú zrejme najväčšou akciou tohto druhu v Ázii. Na Gay Pride 2017 pricestovali príslušníci sexuálnych menších zhruba z 20 rôznych krajín.
Účastníci pochodovali centrom Tchaj-peja na námestie pred prezidentským palácom. Rozvinuli pritom obrovskú dúhovú zástavu symbolizujúcu rozmanitosť a domáhali sa rýchleho uzákonenia manželstiev osôb rovnakého pohlavia. Požadovali aj zavedenie vzdelávania v oblasti rodovej rovnosti.
Taiwanský ústavný súd v máji rozhodol v prospech homosexuálnych manželstiev a vyhlásil, že parlament by mal novelizovať občiansky zákonník a do dvoch rokov prijať príslušné nové zákony. Podľa miestnych aktivistov však taiwanská vláda odvtedy v tomto smere nepodnikla žiadne kroky.
Na základe verdiktu ústavného súdu by sa Taiwan mohol stať prvou ázijskou krajinou, ktorá zlegalizuje homosexuálne manželstvá.

Hlavné Správy

Please enable JavaScript to view the comments powered by Disqus.