Praha 16. novembra 2018 (SITA/HSP/Foto:TASR-Pavel Neubauer)
 
Nový album českého speváka Karla Gotta Ta pravá vychádza dnes na vinylovej platni. Novinka obsahuje popri dvanástich skladbách i texty piesní a aktuálne fotografie z dielne Ondřeja Pýchu. Prvých päťsto kupcov spevák navyše poteší aj vlastnoručným podpisom

Na snímke Karel Gott

Súčasťou albumu je aj pieseň Ta pravá, ktorú Gottovi na telo napísal spevák a skladateľ Marek Ztracený. Videoklip k skladbe v réžii Martina Paseckého má dnes už vyše troch miliónov zhliadnutí. Album český slávik pokrstil len pár dní pred začiatkom letných prázdnin v pražskej Malostranskej besede. K novinke, ktorú uviedol do života spomínaný Marek Ztracený, si Gott priamo na krste prevzal zlatú platňu.
Karel Gott pracoval ako vyučený elektromontér v ČKD a popri práci študoval spev na konzervatóriu. Preslávil ho angažmán v Divadle Semafor v prvej polovici 60. rokov. Neskôr spoluzakladal Divadlo Apollo, kde pôsobil do roku 1967.
Počas kariéry vydal viac než 100 albumov. Účinkoval tiež vo filmoch Kdyby tisíc klarinetů (1964), Hvězda padá vzhůru (1974), Romance za korunu (1975), Dědictví aneb Kurvahošigutntag (1992) a jeho pokračovaní Dědictví aneb Kurvaseneříká (2014) či v rozprávkach Z pekla štěstí 2 (2001) alebo v novinke Keď draka bolí hlava (2018).
Gott je držiteľom 42 Zlatých slávikov, viacerých cien Týtý, Zlatých a Platinových platní a ceny Zlatá ihlica. Počas svojej speváckej kariéry absolvoval množstvo koncertov v Európe, USA, Kanade, Číne, Austrálii či Japonsku a hosťoval v stovkách televíznych šou doma aj v zahraničí.
 
Príspevok Ta pravá Karla Gotta vychádza na vinylovej platni s autogramom zobrazený najskôr Hlavné správy.