Bratislava 17. decembra 2018 (SITA/HSP/Foto:Pixabay)
 
Slovenský zväz ľadového hokeja (SZĽH) a Ministerstvo vnútra SR – Odbor prevencie kriminality v závere roka 2018 odovzdajú výstroje mladým začínajúcim brankárom zo slovenských hokejových klubov

Ilustračné foto

Dovedna v šiestich mestách dostane predčasný vianočný darček 35 gólmanov. Ďalších 22 setov odovzdajú v januári 2019. “Dlhšie obdobie som hľadal projekty, do ktorých by sa Slovenský zväz ľadového hokeja mohol zapojiť. Aj na Ministerstve vnútra SR sme predložili projekt, ktorý sa im zapáčil, prešli sme výberovým konaním a opäť môžeme zakúpiť sety výstrojov pre začínajúcich brankárov. Som rád a ďakujem ministerstvu, že aj oni takýmto spôsobom podporia mladých hokejistov brankárov na Slovensku,” povedal držiteľ kompletnej medailovej zbierky z majstrovstiev sveta Ján Lašák, aktuálne tréner brankárov slovenskej reprezentácii. Práve on sa bude podieľať na odovzdávaní výstrojov.
MV SR prispelo hokejovému zväzu sumou 20-tisíc eur. “V iniciatíve budeme pokračovať aj v budúcom roku. Chceme zakúpiť čo najviac výstrojov a rozdať ich do čo najviac klubov po celom Slovensku,” dodal Ján Lašák. Ten v rámci SZĽH doteraz rozdal deťom 30 brankárskych výstrojov v Bratislavskom, Trnavskom a Košickom kraji. Na ich financovaní sa podieľali VÚC. V pondelok výstroje odovzdajú vo Zvolene a Nitre, v utorok v Novom Meste nad Váhom, vo štvrtok v Žiline a Prešove, v piatok 21. decembra aj v Košiciach. Informácie priniesol oficiálny web Slovenského zväzu ľadového hokeja (SZĽH).
 
Príspevok SZĽH a Ministerstvo vnútra SR odovzdajú brankárske výstroje deťom zobrazený najskôr Hlavné správy.