Budapešť 5. apríla 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP/MTI-Szilard Koszticsak)
 
Maďarský minister zahraničných vecí Péter Szijjártó vyzval vo štvrtok Výbor OSN pre ľudské práva, aby nezasahoval do predvolebnej kampane maďarských parlamentných volieb, informovala agentúra MTI.

Na snímke ,maďarský minister zahraničných vecí a vonkajších ekonomických vzťahov Péter Szijjártó

Šéf maďarskej diplomacie reagoval na výzvu výboru, aby Maďarsko zasiahlo proti šíreniu nenávisti politikmi voči menšinám – medzi nimi Rómom a moslimom. Výbor ďalej vyzval Maďarsko, aby odvolalo zákon, ktorý umožňuje policajtom deportovať tých, čo ilegálne prekročia hranice bez toho, aby mohli požiadať o azyl.
Výbor vzniesol námietky aj voči návrhu zákona nazvaného Stop Sorosovi, ktorý by splnomocnil ministra vnútra, aby odvolávajúc sa na národnobezpečnostné riziko zakázal činnosť občianskych organizácií. Maďarskú vládu vyzval, aby odmietla tento návrh zákona.
“Výbor OSN pre ľudské práva sa jednoznačne postavil na stranu amerického finančníka Georgea Sorosa a migrantov a proti Maďarom. Je neprijateľné, že pre výbor sú dôležitejšie práva, ako práva Maďarov na bezpečnosť,” uviedol vo vyhlásení Szijjártó, ktorý zdôraznil, že vláda premiéra Viktora Orbána nepodľahne žiadnemu tlaku. Parlamentné voľby v Maďarsku sa konajú v nedeľu 8. apríla.
 
Príspevok Szijjártó: Výbor OSN pre ľudské práva by nemal zasahovať do maďarských volieb zobrazený najskôr Hlavné správy.