Skopje/Budapešť 2. decembra 2016 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Ng Han Guan)

Maďarsko poskytne pomoc Macedónsku, aby dokázalo chrániť svoje hranice pred migrantmi, aj na budúci rok. Povedal to dnes v Skopje maďarský minister zahraničných vecí Péter Szijjártó, ktorý pricestoval na kampaň vládnej strany Vnútorná macedónska revolučná organizácia – Demokratická strana macedónskej národnej jednoty (VMRO-DPMNE).

Na snímke maďarský minister zahraničných vecí Péter SzijjártóNa snímke maďarský minister zahraničných vecí Péter Szijjártó

Šéf maďarskej diplomacie pre agentúru MTI uviedol, že v prípade ďalšej prisťahovaleckej vlny zostáva Macedónsko najjužnejšou krajinou, na ktorú je možné spoliehať sa v otázke zastavenia migrantov.

“Nemožno predvídať, dokedy vydrží dohoda medzi Európskou úniou a Tureckom o zastavení migrantov,” dodal Szijjártó, ktorý opakovane súril Brusel, aby začal prístupové rokovania s Macedónskom. Grécku adresoval maďarský minister výzvu, aby tentoraz nevetovalo začatie rokovaní.

Vstupom do EÚ, ale i Severoatlantickej aliancie, by sa podľa Szijjártóa Macedónsko posilnilo a pri prípadnej ďalšej vlne prisťahovalcov by malo väčšie šance ochrániť strednú Európu.

Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.