Budapešť 17. augusta 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR/Noemi Bruzak/MTI via AP)

Volebný líder Sociálnodemokratickej strany Nemecka (SPD) Martin Schulz by sa namiesto kritizovania Maďarska a predsedu maďarskej vlády Viktora Orbána mal radšej zaoberať svojou stranou. V Budapešti to dnes povedal maďarský minister zahraničných vecí Péter Szijjártó.
Na snímke maďarský minister zahraničných vecí Péter Szijjártó

Podľa vyhlásenia rezortu maďarskej diplomacie, ktoré má k dispozícii TASR, Szijjártó reagoval na dnešné rozhovory Schulza pre internetové vydania nemeckých denníkov Frankfurter Rundschau a Berliner Zeitung.
V rozhovoroch nemecký politik okrem iného ostro kritizoval Maďarsko a Poľsko za to, že keď chcú peniaze z európskych štrukturálnych fondov, tak hovoria európskej solidarite “áno”, avšak v prípade utečencov už túto solidaritu odmietajú. Schulz zdôraznil, že v prípade, ak sa stane kancelárom, s tým skoncuje.
“Vieme, že Martin Schulz pravidelne znevažuje Maďarsko i Orbána. Lepšie by však spravil, keby sa zaoberal svojou vlastnou stranou, pretože tá v poslednom čase utrpela vážne volebné prehry,” zdôraznil vo vyhlásení Szijjártó.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.