Budapešť 7. februára 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR-Marko Erd)

Maďarsko a Lichtenštajnsko v mnohých otázkach úzko spolupracujú v medzinárodných organizáciách, povedal v stredu v Budapešti minister zahraničných vecí Péter Szijjártó po schôdzke s lichtenštajnskou ministerkou zahraničných vecí, spravodlivosti a kultúry Aureliou Frickovou.
Na snímke maďarský minister zahraničných vecí a vonkajších ekonomických vzťahov Péter Szijjártó

Podľa agentúry MTI maďarský minister spresnil, že tieto krajiny spolupracujú v otázkach reformy Organizácie Spojených národov, posilnenia činnosti Medzinárodného trestného súdu (ICC) a vytvorenia mechanizmu zisťovania zodpovednosti pre Sýriu.
Szijjártó zdôraznil, že Maďarsko a Lichtenštajnsko sú členmi skupiny, ktorej cieľom je reforma OSN v záujme súdržnosti a transparentnosti.
“Prácu ICC musíme posilniť, aby v prípadoch trestných činov proti ľudskosti mal tento súd širší mandát. Mechanizmus zisťovania zodpovednosti v prípade Sýrie je podľa maďarského postoja iniciatívou, ktorá pomôže riešiť dôvody migrácie namiesto jej stimulovania,” dodal šéf maďarskej diplomacie.
Fricková Szijjártóovi vyjadrila vďaku za to, že Maďarsko podporuje iniciatívy jej krajiny v OSN. “Lichtenštajnsko síce nie je členom Európskej únie, avšak s Maďarskom ho viaže mnoho záujmov. Preto dokážeme spolupracovať v OSN. Pritom nás viažu aj záležitosti, akým je brexit, ktorý má vážny vplyv na obe krajiny,” podčiarkla lichtenštajnská ministerka.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.