Jeruzalem/Budapešť 19. marca 2019 (TASR/HSP/Foto:Benjamin Netanyahu Twitter)
 
Maďarský minister zahraničných vecí a vonkajších ekonomických vzťahov Péter Szijjártó otvoril v utorok v Jeruzaleme maďarské obchodné zastúpenie. Podľa agentúry MTI bol na slávnostnom podujatí prítomný aj izraelský premiér Benjamin Netanjahu

Na snímke Péter Szijjártó a Benjamin Netanyahu

Šéf maďarskej diplomacie vo svojom prejave zdôraznil, že v politickom i hospodárskom svete prebiehajú mimoriadne veľké a rýchle zmeny, ktoré majú obrovský vplyv na malé krajiny s otvorenou ekonomikou, akou je aj Maďarsko.
“Maďarské hospodárstvo vstupuje do novej dimenzie, v ktorej sa kladie dôraz na inovácie,” dodal Szijjártó, podľa ktorého cieľom obchodného zastúpenia je osobnou prítomnosťou napomáhať rozvoju spolupráce maďarských a izraelských podnikov. Zdôraznil, že izraelské firmy vyvíjajú a používajú najmodernejšie technológie.
Otvorenie zastúpenia ocenil aj Netanjahu, ktorý pripomenul, že minulý mesiac sa stretol v Jeruzaleme aj s maďarským premiérom Viktorom Orbánom. Vyzdvihol vynikajúce vzájomné vzťahy a poďakoval sa Maďarsku za to, že na medzinárodných fórach vyjadruje podporu Izraelu a že razantne vystupuje proti antisemitizmu.
 
Príspevok Szijjártó a Netanjahu otvorili v Jeruzaleme maďarské obchodné zastúpenie zobrazený najskôr Hlavné správy.