Budapešť/Washington 21. septembra 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP)

Priateľstvo medzi krajinami Vyšehradskej štvorky (V4) a Spojenými štátmi je veľké, vyhlásil dnes maďarský minister zahraničných vecí Péter Szijjártó vo Washingtone na konferencii Centra pre európske politické analýzy (CEPA)
Spravodajský server privatbankar.hu. v tejto súvislosti poznamenal, že Szijjártó to povedal aj napriek tomu, že maďarských diplomatov vo Washingtone neprijímajú.
Na snímke maďarský minister zahraničných vecí Péter Szijjártó

“Krajiny V4 a USA sú si prirodzenými spojencami,” cituje agentúra MTI šéfa maďarskej diplomacie, ktorý zdôraznil, že v mimoriadne vážnych a vášnivých diskusiách týkajúcich sa budúcnosti Európskej únie reprezentuje stredná Európa, a v rámci nej V4, zmýšľanie zdravého rozumu.
Szijjártó podotkol, že možno bez zveličenia vyhlásiť, že stredná Európa je v súčasnosti najbezpečnejším regiónom Európy a že tento región je motorom európskeho hospodárskeho rastu.
Podľa jeho slov má rozumná politika stredoeurópskych krajín mnoho podobností s politikou terajšej americkej administratívy. “Krajiny strednej Európy i USA dávajú do popredia bezpečnosť svojej krajiny a svojich občanov, vedú silne vlasteneckú hospodársku politiku, pritom si rozumejú aj vo viacerých dôležitých geopolitických otázkach,” spresnil maďarský minister.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.