Varšava 20. marca 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Alik Keplicz)
 
Poľský prezident Andrzej Duda nemá v úmysle zablahoželať Vladimirovi Putinovi v súvislosti s nedeľnými voľbami v Rusku. Vo vysielaní rozhlasovej stanice RMF FM to v utorok uviedol šéf prezidentskej kancelárie Krzysztof Szczerski.

Na snímke poľský prezident Andrzej Duda

Podľa Szczerského je “úsmevné, keď sa niektorí ľudia pokúšajú zaslať blahoželanie pred tým, než dôjde k oficiálnemu oznámeniu a potvrdeniu výsledkov volieb”.
Kancelár však nevylúčil, že Duda pošle oficiálne blahoželanie, keď Putin nastúpi do funkcie na ďalšie funkčné obdobie.
Szczerski súčasne oznámil, že Duda ako najvyšší predstaviteľ Poľska sa v lete nezúčastní na slávnostnom otvorení futbalových majstrovstiev sveta v Rusku.
Otázka účasti zahraničných delegácií na tomto šampionáte sa stala aktuálnou po chemickom útoku, ktorému bol začiatkom marca v Británii vystavený bývalý agent ruskej vojenskej rozviedky Sergej Skripaľ a jeho dcéra. Británia z jeho spáchania podozrieva práve Rusko, ktoré však tieto tvrdenia rozhodne odmieta.
Britský minister zahraničných vecí Boris Johnson pred týždňom vyzval, aby Británia zvážila účasť svojej reprezentácie na tohtoročných majstrovstvách sveta vo futbale v Rusku. Neskôr rezort britskej diplomacie spresnil, že Johnson nemal na mysli neúčasť futbalového tímu, ale politickej reprezentácie.
 
Príspevok Szczerski: Duda nebude Putinovi gratulovať v súvislosti s voľbami zobrazený najskôr Hlavné správy.