Mosonmagyaróvár 19. decembra 2018 (SITA/HSP/Foto:TASR-Pavol Zachar)
 
Slovenská reprezentantka v hádzanej Simona Szarková od začiatku svojho pôsobenia v maďarskom prvoligovom klube Eu-Fire Mosonmagyaróvár KC SE, do ktorého prestúpila začiatkom decembra z nórskeho Storhamar Haandball Elite, potvrdzuje svoje strelecké schopnosti, hoci vzhľadom na prestávku v lige zatiaľ len v nesúťažných stretnutiach

Na snímke Simona Szarková

Minulý týždeň si dres svojho nového zamestnávateľa obliekla v prípravnom dueli v Győri bez prítomnosti divákov. K víťazstvu Mosonmagyaróváru nad svojím bývalým klubom HK Slovan Duslo Šaľa 32:19 (19:10) prispela štyrmi gólmi. Rovnako štyri presné zásahy dosiahla aj ďalšia bývalá Šalianka Réka Bíziková a trikrát skórovala za MKCSE jej sestra Boglárka Bíziková, ktorá si istý čas tiež obliekala dres Dusla.
V utorok sa Szarková prvýkrát predstavila pred domácim publikom v charitatívnom zápase proti druholigovému tímu Kispest NKK. V UFM Aréne sa pred 600 divákmi zrodil takmer rovnaký konečný výsledok 32:18 (18:7), pričom 26-ročná spojka bola so 6 gólmi najlepšou strelkyňou. Dostala aj dôveru pri jedinom pokutovom hode domácich, ktorý aj premenila.
 
Príspevok Szarkovej šesťgólový domáci debut v drese MKCSE zobrazený najskôr Hlavné správy.