Aleppo 20. decembra 2016 (HSP/Foto:YouTube)

Sýrsky veľvyslanec OSN Dr. Basar al-Ja’afari, urobil vyhlásenie po tom, čo Bezpečnostná rada OSN schválila novú rezolúciu o Aleppe

ambasador

Okrem iného, ​​Al-Ja’afari vysvetlil dôvod, prečo určití členovia Bezpečnostnej rady OSN tlačili tak tvrdo toto uznesenie, ktoré zaisťuje prístup monitorovacej skupiny OSN do najväčšieho sýrskeho mesta.

Podľa neho sýrska vláda má informácie o zahraničných vojenských spravodajských dôstojníkoch, ktorí sa stálenachádzajú vo vnútri teroristami ovládanej východnej časti Aleppa. A hlavným cieľom rezolúcie, ako sýrske úrady veria, je umožniť týmto cudzím agentom bezpečný priechod z obliehanej oblasti, spolu s teroristami, ktorých cvičili.

Kompletný zoznam tých, ktorí boli spomenuté Al-Ja’afari je nasledujúci:

Murtaz Oglacan Oglu, štátny príslušník Turecka;
David Scott Winner, štátny príslušník USA;
David Schlomo Aram, štátny príslušník Izreaela;
Mohamed Sheikh Al-Islam Al-Tamimi, štátni príslušnik Kataru;
Muhammad Ahmad Al-Sabyan, Abd Al-mona Fahd Al-Hrej, Ahmad bin Nawfal Al-Dreja, Mohamed Hassan Al-Subay’i, Qassem Saad Al-Shummari, Ayman Qassem Al-Tha’libi – všetci štátni príslušníci Saudskej Arábie;
Amajd Qassem At-Tyrawa,  štátny príslušník Jordánska;
Mohamed Al-Sharifi Al-Idrissi, štátny príslušník Maroka.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.